Grup Etkinlik Sözleşmesi ile ilgili Önemli Noktalar

 • Oda grubunuzu rezerve etmek için geçerli bir kredi kartı gereklidir. Kredi kartınızdan bu işlem sırasında ücret ALINMAYACAKTIR.
 • Oda grubunuza ait her bir misafir odasının Hesap Kesim Tarihi itibarıyla onaylanması gerekir..
 • Hesap Kesim Tarihi” oda grubunuza yerleştiğiniz ilk günden yirmi bir (21) gün önce gece 12:00’dır (otel saatine göre gece yarısı).
 • Misafir odası, siz veya etkinliğinize katılan bir misafir, odayı geçerli bir kredi kartıyla tuttuğunda onaylanır.
 • Grubunuzda bulunan Hesap Kesim Tarihi’ne kadar ONAYLANMAMIŞ odalar diğer müşterilere kiralanmak üzere serbest bırakılır.
 • Etkinliğinizi iptal etmek için doğrudan otelle iletişim kurmalısınız. Etkinliğinizi (veya grubunuz içerisindeki herhangi bir odayı) Hesap Kesim Tarihi’nden sonra iptal ederseniz, iptal edilen her oda için geçerli vergisiyle birlikte odanın ilk gece ücreti kredi kartınızdan tahsil edilecektir.

E-Etkinlikler Web sitesinde rezervasyon yaparak bu Sözleşme’nin Şart ve Koşulları’nı kabul etmiş sayılırsınız. E-Etkinlikler web sitesi, etkinliğe 72 saatten az süre kalan veya gece başına 25 odadan fazlasına ihtiyaç duyulan etkinlik rezervasyonlarını kabul etmez. Böyle bir durumda lütfen doğrudan Otel ile iletişim kurun. Oda ücretlerine komisyon uygulanmamaktadır. Otel, bu Sözleşme ile ilgili herhangi bir komisyon ödemez.

 1. ODA GRUBUNUZU REZERVE ETME. Bu rezervasyon, e-Etkinlikler web sitesinde seçtiğiniz toplam oda sayısı (“oda grubunuz”) içindir. Oda grubunuzu rezerve etmek için geçerli bir kredi kartı (“Yetkili Kart”) sağlamanız gerekir. Katılımcılar kendi odalarını ödemek üzere geçerli kredi kartlarını daha sonra sağlayabilirler. Grubunuzdaki her oda Hesap Kesim Tarihi’nde veya bu tarihten önce onaylanmalıdır aksi halde diğer müşterilere kiralanmak üzere serbest bırakılırlar. “Hesap Kesim Tarihi” oda grubunuza yerleştiğiniz ilk günden yirmi bir (21) gün önce gece 12:00’dır (otel saatine göre gece yarısı).  Hesap Kesim Tarihi’nden sonra, onaylanmış rezervasyonu olmayan katılımcılar uygun olması halinde Otelin geçerli ücret tarifesi üzerinden oda talep edebilirler.

  Bu etkinlik rezervasyonunu etkinliğinize yirmi bir gün kala (21) yapıyorsanız, rezervasyonunuzu yaptığınız sırada oda grubunuzdaki her odayı onaylamalısınız.

  Oda ücretlerini veya rezervasyonları aktaramaz, devredemez veya tekrar satamazsınız. Oda ücretlerini veya rezervasyonları aktarmaya, devretmeye veya tekrar satmaya çalışırsanız, Otel bu Sözleşmeyi hemen sonlandırabilir ve sözleşmeli odalar ve ücretler konusunda siz veya diğer misafirlere karşı sorumlu olarak kabul edilmez ve aşağıda belirtildiği gibi Otelin iptalden doğan zararlarını ödersiniz.

 2. ODA GRUBUNUZDAKİ ODALARIN ONAYLANMASI. Oda grubunuzdaki bir odayı onaylamak için siz, toplantı planlayıcısı veya etkinliğinize katılan misafir odayı geçerli bir kredi kartıyla tutmalıdır.

  Bu rezervasyonu tamamladıktan kısa bir süre sonra, Otel, katılımcıların ayrı ayrı oda rezervasyonlarını nasıl onaylayacaklarına dair talimatları belirtmek üzere sizinle iletişime geçecektir. Örneğin, katılımcıların Internet yoluyla veya belirlenmiş ücretsiz telefon numarasıyla Otelin oda rezervasyon bölümüyle iletişim kurarak, odaları nasıl doğrudan rezerve edebilecekleri hususunda önerilerde bulunmaktayız. Oda grubunuz içerisindeki odaları tek bir kredi kartıyla tutmaya karar verirseniz, her bir odada kalacak olan katılımcıların adı ve adreslerinin bulunduğu bir listeyi bu Otele sunmalısınız.

  Otel, odayı tutmak için kullanıldığında kredi kartlarından ücret almaz. Otel kredi kartlarından yalnızca şu durumlarda ücret alır: (i) kabul edilebilir başka bir ödeme şekli sağlanmadıkça otelden ayrılma durumunda ve (ii) aşağıda belirtildiği gibi iptalden doğan zararlar belirlenmişse. Otel onayından önce, “Yetkili Kart” olarak belirlediğiniz kredi kartını değiştirebilirsiniz.

 3. TARAFINIZDAN İPTAL İŞLEMİ. Tüm etkinliği (veya oda grubunuz içerisindeki onaylanmış odaları) Otel ile doğrudan iletişim kurarak (Satış Bölümü) Hesap Kesim Tarihi’nde veya bu tarihten önce istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz bu durumda oda grubunuzun bu kısmının iptalinden doğan zararları ödemeniz istenmez.

  Herhangi bir nedenle etkinliği (veya oda grubunuz içerisindeki onaylanmış odaları) Hesap Kesim Tarihi’nden sonra veya doğrudan Otel ile iletişim kurmadan iptal ederseniz, Otel, oda grubunuzda onaylanan her oda için geçerli vergisiyle birlikte odanın ilk gece ücretine eşit miktarıiptalden doğan zararlar” olarak Yetkili Kart’tan kesecektir.

  Onaylanan ancak siz veya katılımcılar tarafından ödemesi yapılmayan oda grubunuzdaki boş odalar (örn., gelmeme) Hesap Kesim Tarihi’nden sonra iptal etme olarak değerlendirilir ve buna bağlı olarak iptalden doğan zararlar Yetkili Kart’tan kesilir.

  Etkinliğin bir kısmının veya tümünün iptal edilmesi halinde, iptalden doğan zararların gerçeğe uygun Otelin kaybını yansıtan tahmini bir değer olduğunu kabul etmektesiniz. Bu miktarı maddi tazminat olarak ödemeyi kabul etmektesiniz.

 4. KANUNİ SÜRENİN SONLANDIRILMASI. Siz ve Otel; rezervasyon onaylansa bile e-Etkinlik web sitesinde rezervasyonu yaptığınız tarihten bir sonraki iş günü saat 12:00’a kadar (otel saatine göre gece yarısı) siz, Otel veya üçüncü bir taraf ceza veya mali sorumluluk almadan bu Sözleşme’yi sonlandırma (ve etkinliğinizi ve oda grubunuz içerisindeki odaları iptal etme) hakkına sahip bulunmaktasınız.
 5. GİRİŞ / ÇIKIŞ. Otelin standart giriş zamanından önce otele ulaşan katılımcılar odaların uygun olma durumuna göre odalara yerleştirilir. Sizin oda grubunuz içerisinde oda talep eden bir katılımcı, belirttiği çıkış tarihinden önce çıkış yaparsa Otel katılımcıdan erken çıkış ücreti talep edebilir. Erken çıkış ücreti ödemek istemeyen katılımcılar otele giriş yapmadan önce planlanan kalış süresinde değişiklik olacağını bildirmelidir.
 6. TAŞIMA ÜCRETİ. Otel, grup varışı veya grup ayrılışı (10 veya daha fazla kişinin ortak bir zaman diliminde otele varması veya otelden ayrılması) için belirlenen zorunlu bagaj taşıma ücreti olan taşıma ücretini talep edebilir. Bu ücret, ön kayıt / önceden düzenlenen varış talep eden grupları kapsamaktadır. Bu ücretler her bir katılımcının klasörüne arızi bedeller şeklinde eklenir.
 7. ÖDEME. Oda, vergi ve tüm arızi bedellerinin otelden çıkış sırasında tam olarak ödenmesi beklenir. Ödeme; nakit, onaylı çek veya kredi kartıyla yapılabilir. Otel; Master Card, Visa, Diners Club, Discover Card, American Express veya JCB International’ı kabul eder.
 8. TANITIM İLE İLGİLİ GÖZ ÖNÜNDE BULUNDURULMASI GEREKENLER. Özellikle Otel adına veya Hilton Worldwide, Inc.’in sahip olduğu bir ada veya logoya atıfta bulunan etkinliğinizle ilgili her türlü reklam ya da tanıtım materyalini inceleme ve onaylama hakkımız bulunmaktadır.
 9. İLGİLİ YASALAR / YASAL ÜCRETLER. Bu Sözleşme, Otelin bulunduğu bölgenin yerel yargı yasalarına tabidir ve bu yasalara uygun olacak şekilde yorumlanır. Taraflar, herhangi bir nedenle Sözleşme ile bağlantılı olarak veya Sözleşme’den kaynaklanan anlaşmazlıkların olması halinde; anlaşmazlıkların Otelin bulunduğu şehirde (veya buraya en yakın yerde) tahkime veya mahkemeye götürülmesini ve tahkim veya mahkemede haklı görülen tarafın, karşı tarafa yasal ücretleri ve masrafları, yargılama öncesi ve sonrası oluşan ek masrafları ödetme hakkına sahip olduğunu kabul eder. Otel, bu Sözleşme doğrultusunda Otele borçlu olunan miktarın ödenmesine yardımcı olması için bir tahsilat acentesi veya yasal temsilci tutmuşsa Otelin bu borcu tahsil etmek için gösterdiği tahsilat uğraşı sırasında oluşan tüm masrafları Otele ödemeyi kabul etmektesiniz.
 10. MUHTELİF. E-Etkinlik web sitesinde istendiğinde “Kabul ediyorum” öğesine tıklayarak bu Sözleşmeyi kabul etmeniz halinde oda grubunuz kesin taahhüt olarak değerlendirilir ve bu Sözleşme’ye tabi olur. E-Etkinlik web sitesindeki “Kabul ediyorum” öğesini tıklayan kişi, Otelde düzenlenecek etkinlikte grubun yetkili temsilcisi olduğunu ve grup adına bu Sözleşmeyi onaylama yetkisi olduğunu kabul eder. Bu Sözleşme, her iki tarafça yazılı ve imzalı şekilde bir düzenleme yapılmadığı müddetçe değiştirilemez.